O szkole

Dla uczniów

Logowanie

Buczące Rysie
07.09.2015.

Szkolny zespół muzyczny Buczące Rysie działa w szkole około 10 lat.
Jego pierwszym prowadzącym był absolwent Liceum - mgr Damian Truszkowski, późniejszy nauczyciel muzyki w Gimnazjum. Kształt zespołu ewoluował przez lata dzięki tworzącym go ludziom uczniom I absolwentom Liceum oraz Gimnazjum.
Grupa reaktywowała się, po krótkiej przerwie, w grudniu 2013 roku. Obecnym opiekunem grupy jest absolwent Gimnazjum i Liceum - Rafał Szymański, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Prowadzenie zespołów muzycznych.
Grupa w ostatnim czasie znacznie się poszerzyła swój skład - dziś liczy 21 osób - instrumentalistów i wokalistów, wśród nich są uczniowie i absolwenci. Zespół koncertuje przede wszystkim w szkole uświetniając uroczystości i apele m.in: Dzień Edukacji Narodowej, Wigilię, Walentynki, Dzień Kobiet, Zakończenie Roku. Grupa koncertuje również dla swoich rodziców, dedykując im dwa koncerty - Świąteczny w grudniu i Muzyki Rozrywkowej w czerwcu, który jest również podsumowaniem pracy kolejnego roku szkolnego. Dodatkowo zespół współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną im. Henryka Sienkiewicza .

Zapraszamy na strone https://www.facebook.com/buczace.rysie