O szkole

Dla uczniów

Logowanie

WINSCHOTEN
WYMIANA XI 2015 r.
20.11.2015.

  W dniach 31.10. – 07.11.2015r. 12-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w corocznej wymianie z Dollard College w Winschoten (Holandia), z którą to placówką współpraca trwa od 2001r. Koordynatorem wymiany w tym roku szkolnym była anglistka - pani Justyna Gruszkowska. Wymiana zawsze ma charakter międzynarodowy – biorą w niej udział uczniowie z Polski, Japonii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Finlandii.

W tym roku szkolnym przewodnie zagadnienie brzmiało: „Promowanie kraju – gdzie zbudował samochód przyszłości”. Uczniowie podzieleni zostali na osiem 14-osobowych grup a współpraca w międzynarodowych zespołach polegała na zebraniu informacji dotyczących danego kraju w obszarach: Nauka, Ekonomia, Wiedza o spoeczełstwie, Sztuka, Media. Uczniowie projektowali także samochód przyszłości, promując państwo, w którym miałaby powstać produkująca go fabryka. Poza projektem samochodu w ostatnim dniu wymiany każda grupa prezentowała swój kraj, szablon związanej z jego promocją broszury i odgrywała reklamę.

Poza pracą nad projektem uczestnicy wymiany brali udział w warsztatach: muzycznych, plastycznych, tańcu zumby, gry na bębnach afrykańskich lub teatralnych. Świetną inicjatywą okazał się również Międzynarodowy Festiwal Kulinarny, podczas którego uczestnicy przygotowywali charakterystyczne dla swego kraju potrawy. Ponadto uczniowie odbyli wycieczkę do stolicy regionu – Groningen.

 
Winschoten XI 2013
29.11.2013.
winschoten2013  W dniach 7-15 XI 2013 r. 10-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w corocznej wymianie z Dollard College w Winschoten. Współpraca ze szkołą w Holandii trwa już od 2001 r. Koordynatorem wymiany w bieżącym roku szkolnym jest anglista, pan Marcin Socik. Uczniowie naszej szkoły bardzo wysoko cenią sobie wyjazd na tę wymianę ze względu na jej międzynarodowy charakter – w Dollard College w Winschoten spotykają się bowiem uczniowie z takich krajów jak: Polska, Holandia, Niemcy, Włochy, Finlandia, Anglia i Japonia. W trakcie wymiany młodzież ma wyjątkową okazję współpracować w międzynarodowych zespołach złożonych z uczniów wszystkich wymienionych krajów. Współpraca polega na pracy w grupach projektowych, które mają przypisane konkretne projekty do zrealizowania w danym roku. W tym roku szkolnym tematem przewodnim było zagadnienie: „Jak to jest być młodym człowiekiem w Europie?”. Uczniowie zostali podzieleni na 8 grup składających się z 10-15 osób i mieli za zadanie przeprowadzić badania, określić zakres tematów i przedstawić swoją pracę ostatniego dnia wymiany w formie pokazu wydrukowanych zdjęć lub w formie filmu dokumentalnego. W międzyczasie, uczniowie zwiedzili też największe miasto regionu - Groningen oraz stolicę Holandii - Amsterdam.
Czytaj całość
 
Winschoten XI 2012
03.12.2012.
W dniach 15-24.11.2012 r. dwanaścioro uczniów naszego liceum wzięło udział w wymianie młodzieży ze szkołą Dollard College w Winschoten w Holandii.

Hasłem przewodnim tegorocznego projektu było LEARNING THROUGH PLAYING, czyli – nauka poprzez zabawę.
Ponad 100 uczestników projektu (młodzież ze szkół średnich z Polski, Japonii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch) pracowało w 14 grupach nad stworzeniem gry z myślą o rozegraniu jej z młodszymi uczniami szkoły w Winschoten. Gra mogła przybrać formę gry planszowej, karcianej lub rozgrywanej na placu zabaw, lecz nie mogła mieć formy komputerowej czy internetowej. Tematyka gier obejmowała zdrowy styl życia, ekologię oraz integrację europejską. Poza pracą nad projektem uczestnicy wymiany brali udział w krótkich, lecz intensywnych warsztatach: języka niderlandzkiego, tańca samby i zumby, gry na bębnach afrykańskich oraz zajęciach teatralnych.
Jak co roku niezwykle udany okazał się International Cooking Festival, podczas którego uczestnicy projektu przygotowali typowe posiłki ze swoich kuchni narodowych. W programie pobytu były również dwie wycieczki: do stolicy Holandii – Amsterdamu oraz stolicy regionu – Groningen.
Opiekunem młodzieży był nauczyciel j. angielskiego Adam Kasprzykowski
Czytaj całość
 
Winschoten III 2012
04.06.2012.
W drugim tygodniu marca, tj. w dniach 12-16.03, odbyła się rewizyta grupy uczniów z Dollard College z Winschoten w Holandii.
Czytaj całość
 
Winschiten XI 2011 oczami uczestnika
30.11.2011.
Jak to w Winschoten było …
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17